Resultatkontrakt 2003

Resumé
Resultatkontrakten giver en præsentation af de resultater, som ViFAB ifølge aftale med Indenrigs- og Sundhedsministeriet skal arbejde på at opnå i 2003. Kontrakten beskriver også, hvordan resultaterne hænger sammen med ViFABs vision.
Indhold
4. Strategi og resultatkrav/indsatsområder
6. Kontraktens kompetence- og ansvarsfordeling
7. Kontraktperiode, afrapportering og mulighed for genforhandling
Det er muligt at downloade den samlede publikation i forskellige formater ved at klikke på diverse links i højre kolonne.
PDF er et printvenligt format. For at læse og printe publikationen i dette format, skal man have en version af Adobe Reader installeret på sin computer. Dette program kan hentes gratis hos producenten Adobe's hjemmeside ved at klikke på billedet herunder, hvor der også findes installationsvejledning mv.
Denne side er forsiden til publikationen "Resultatkontrakt 2003".
Version nr. 1.0 af 10-07-2007
© Videns- og Forskningscenter for Alternativ Behandling 2007. Teksten må med kildeangivelse frit anvendes.

